PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=628}

Matrix

The Matrix
7,6 831 680
ocen
7,6 10 1 831680
7,9 51
ocen krytyków
Matrix
powrót do forum filmu Matrix

Zielony kolor

ocenił(a) film na 10

Zauważyliście ten zielony akcent czy kolor (chodzi mi o to ze przez cały film widać ten zielonkawy odcień no wiecie o co mi chodzi) moim zdaniem dzięki temu dyskretnemu zabiegowi film jest taki bardziej mroczny....
A jakie wy odnieśliście wrażenie?
Pozdrawiam :D

ocenił(a) film na 9
Kurza

To powszechna wiedza, że w matrixie jest zielona "poświata", a w prawdziwym świecie - niebieska ;)

ocenił(a) film na 9
Beci

Pierwsza część Matrixa i Reaktywacja mi się wydaje cały czas zielona, a Rewolucje są bardziej niebieskie...:D

ocenił(a) film na 9
Harnasiowa

W pierwszej części "Matrixa" również są ujęcia w niebieskiej poświacie - to wszystkie te, które dzieją się w prawdziwym świecie, kiedy bohaterowie są podłączeni do Matrixa, poświata jest zielona. W "Rewolucjach" rzeczywiście jest więcej niebieskiego, bo też więcej akcji dzieje się w Zionie ;)

ocenił(a) film na 9
Kurza

Zielona poswiata zostala zaczerpnieta do Matrixa miedzy innymi z takich produkcji jak Dark City oraz Ghost In The Shell - gdyby nie one Matrix pewnie nie powstalby wcale...

ocenił(a) film na 10
frob

lol... już nie przesadzaj... zielony kolor bierze się z nawiązania do jednych pierwszych monochromatycznych monitorów... jak ten --- http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/6/69/IBM_PC_5150.jpg Bo retro jest cool... :)

ocenił(a) film na 10
Kurza

;)

ocenił(a) film na 7
Kurza

xd przecież w niektórych scenach połowa gęby Neo jest zielona i wygląda jak u goblina, o jakiej dyskrecji tu mówimy?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones