PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=628}

Matrix

The Matrix
7,6 831 926
ocen
7,6 10 1 831926
7,9 52
oceny krytyków
Matrix
powrót do forum filmu Matrix

Uważam, że tytuł wymagający dodatkowego miejsca w swojej "bibliotece" ;)

NIe każdy musi być amatorem SF, ale nawet ci co nie lubią tego gatunku mogą znależć coś dla siebie

ocenił(a) film na 3

Klasyk? Kolego, dla mnie to jest wciąż dziwaczny film, wynalazek "nowej ery" filmów który mnie odrzucił efekciarstwem, kiczowatą fabułą i głupotą już w roku bodajże 2000. Nazywanie Matrixa klasykiem to tak jak kinder metale nazywają old-schoolową pierwszą płytę jakiegoś Korna

użytkownik usunięty
mlody969

Widać, że z myśleniem tak samo u Ciebie ciężko jak z ocenianiem filmów... Racja jest tam masa efektów ale chodzi tutaj o samą fabułę, która jak widać jest dla Ciebie "kolego" niezrozumiała. Sądząc po nicku, radzę Ci dojrzeć do tego typów filmu.

ocenił(a) film na 3

Ah tak, urocza filmwebowa retoryka "jeżeli nie lubisz filmu który ja lubię to znaczy że go nie rozumiałeś". Argument ad hominem w prawie klasycznej postaci. Tak samo jak przytyk odnośnie wieku (tak swoją drogą zobacz kiedy zakładałem konto). I tak oto wielcy intelektualiści z filmwebu wykorzystują retorykę godną żula spod sklepu

ocenił(a) film na 8
mlody969

Ok, ale Ty nie użyłeś jak do tej pory ani cienia argumentu, poza dość umiejętną żonglerką retoryczną.

ocenił(a) film na 3
jos_fw

W tym wątku napisałem o kiczowatej fabule, ale w innych ten temat rozwinąłem. A co dokładnie mi przeszkadza? Np sam powód utrzymywania matrixa, ludzie jako baterie - elementarne prawa fizyki powodują, że maszyny człowiekowi by musiały dostarczać więcej energii niż mogą z niego pozyskać. Tak więc ta hodowla ludzi byłaby stratą energetyczną, a nie zasilaniem. Więc po co matrix? Skoro fundamentalne założenie filmu się sypie to co jest dalej?

A dalej jest niewiele. Oprócz przeciągających się scen efekciarskich walk i przesytu efektów specjalnych. Bo ja to tak właśnie postrzegam - zlepek efektów specjalnych który miał przyciągnąć widza i spowodować że zrobi wielkie oczy, a cała reszta fabuły jest właściwie zapchajdziurą, aby te efekty w jakichś realiach osadzić.

Cała historia jest dla mnie banałem: z naciąganego powodu maszyny sobie hodują ludzi i utrzymują ich w tym matrixie. Ale nagle znalazł się Neo, batman postapokaliptycznego świata, który to rozdupcy cały ten majdan i zrobi wszystkim dobrze. Ale nie, jakaś wyrocznia (nie wiem skąd pomysł wplecenia jakiejś metafizyki do walki ludźmi z maszynami) mówi że Neo wybrańcem nie jest. Aż do momentu kiedy go zabijają, ale on ożywa po tym jak go całuje Trinity. Wtedy ten się budzi i zdaje sobie sprawę że jest wybrańcem. Serio - w tej bajce tylko smoka brakuje.

Oczywiście w to wszystko pleciona została jakaś symbolika - wyrocznia, trójca, Nabuchodonozor , Morfeusz... tylko że to przypomina po prostu rzucenie kilkoma słowami-kluczami ot tak, jak gnojem po polu, aby człowiek który w jednym filmie usłyszy tyle mądrze brzmiących słów, uwierzył że ma on jakieś głębokie przesłanie. Z mojego punktu widzenia to takie bazowanie na czymś w rodzaju efektu Elizy.

Dlatego właśnie uważam ten film za kiepski - jakby odrzeć go z efektów specjalnych to zostaje historyjka jak z dobranocki. Bez efektów nikt by tego filmu nie zapamiętał. A efekty - cóż, muszę uczciwie przyznać że są dobrze wykonane. Ale one powinny być dodatkiem, a nie filarem filmu, bo inaczej ciężko odróżnić film od popisówki studia komputerowego.

mlody969

Skoro wiele kolejnych filmów odwoływało się do Matrixa, to pewnie masz "rację" :)

ocenił(a) film na 3
nemo899

A to jest z kolei argument ad numerum

mlody969

Skoro rozumiesz co oznacza słowo klasyk, to pewnie masz "rację" :)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Raze

Raze aka Loki_Jotunheim aka Thor_Odynson aka Ksiadz_Neo aka atoitrtap, biorąc pod uwagę twoje karygodne zachowanie, brak umiejętności skojarzenia nie dziwi.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Raze

Raze aka Loki_Jotunheim aka Thor_Odynson aka Ksiadz_Neo aka atoitrtap, twój karygodny poziom wypowiedzi potwierdza bezsens tego co wypisujesz na forum Matrix-a.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Raze

Raze aka Loki_Jotunheim aka Thor_Odynson aka Ksiadz_Neo aka atoitrtap, po prostu twoje karygodne obrażanie innych filmwebowiczów potwierdza bezsensowność twoich wypowiedzi na temat Matrixa. Prosta sprawa.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Raze

Raze aka Loki_Jotunheim aka atoitrtap, słusznie, to są nieudolne próby obrażania innych. Twój kargodny sposób zachowania świadczy o tobie , a nie o innych.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Raze

Raze aka Loki_Jotunheim aka atoitrtap, znowu przypisujesz innym swoją własną aktywność. Widać to wyraźnie również w aktualnym temacie. W innych tematach widać jak okupujesz to forum nieuczciwie używając multikont.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Raze

Raze aka Loki_Jotunheim aka Thor_Odynson aka Ksiadz_Neo aka atoitrtap, taka sama prawda jak to, że nikogo nie obrażasz, pomimo, że każdy widzi to w aktualnym temacie.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Raze

Raze aka Loki_Jotunheim aka Thor_Odynson aka Ksiadz_Neo aka atoitrtap, wytykanie ci nieuczciwosci i aroganckiego zachowania w stosunku do innych jest tak częste, że aż nudne

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones